تبلیغات CPM یا پرداخت به ازای بازدید

این روش نوعی از تبلیغات دیجیتال است که شما براساس هزینه‌ای که می‌پردازید می‌توانید نمایش مورد نظر خود را دریافت کنید. در این روش از تبلیغات آنلاین به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش تبلیغتان، باید هزینه مشخصی را بپردازید.

در تبلیغات کلیکی به محض کلیک روی لینک مورد نظر هزینه‌ی آن کلیک از شارژ شما کم می‌شود، اما در تبلیغات CPM هزینه زمانی کسر می‌شود که تبلیغ به کاربر نمایش داده شود.

کمپین تبلیغات cpm خود را همین حالا شروع کنید:

تبلیغات CPM یا پرداخت به ازای بازدید


این روش نوعی از تبلیغات دیجیتال است که شما براساس هزینه‌ای که می‌پردازید می‌توانید نمایش مورد نظر خود را دریافت کنید. در این روش از تبلیغات آنلاین به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش تبلیغتان، باید هزینه مشخصی را بپردازید.

کمپین تبلیغات cpm خود را همین حالا شروع کنید:
هزینه در ازی بازدید

انواع تبلیغات بنری (cpm)

انواع تبلیغات بنری (cpm)

  • بنر تصویری ساده: یک تصویر گرافیکی در ابعاد مختلف در وب و موبایل است که با کلیک بر روی آن کاربر به صفحه‌ی دیگری هدایت می‌شود.
  • بنر HTML5 و تعاملی: در این نوع بنر المان‌هایی نظیر کلید، بازی، تصاویر متحرک و … را می‌توان تعبیه کرد. تعاملی بودن بنر باعث جلب توجه بهتر کاربران می‌شود.
  • تبلیغات بینابینی (Interstitial): نوعی از تبلیغات بنری در اپلیکیشن‌های موبایل است. در این نوع تبلیغ هنگام رفتن از یک مرحله به مرحله‌ی بعد در اپلیکیشن یا بازی، یک تصویر ثابت یا متحرک کل صفحه‌ی موبایل را برای لحظاتی می‌پوشاند.
  • تبلیغات ویدیویی درون‌بنری: یک کلیپ ویدیویی است که می‌تواند داخل فضای بنر به نمایش دربیاید و در نهایت با تعبیه کلیدی کاربران را به تعامل دعوت کند..
image

سوالات متداول درباره تبلیغات cpm

در مورد CPM مانند هر معیار دیگر در بازاریابی دیجیتال و روش‌‌های قیمت‌گذاری نمی‌توان به صورت قطعی گفت که CPM یک استراتژی خوب یا یک استراتژی بد است. خوب یا بد بودن، موثر یا موثر نبودن استراتژی CPM برای هر شرکت و سازمانی با توجه به عوامل مختلف داخلی سازمان تعیین می‌شود. شما با توجه به فاکتورهای متعددی مثل تجزیه و تحلیل عملکردهای گذشته و مقایسه نتایج با میانگین‌های بازار شما می‌توانید بد یا خوب بودن مدل قیمت‌گذاری تبلیغات CPM را برای سازمان خود تشخیص دهید.

از دیدگاه تبلیغ‌دهندگان که باید هزینه تبلیغات را بپردازند، هزینه کم‌تر بسیار بهتر است. با این وجود در اینجا نکته‌ای وجود دارد، کمپین‌ها و قیمت‌گذاری CPM به این سادگی نیستند و در برخی مواقع هزینه پایین‌تر برای بازاریابان دیجیتال ترجیح داده نمی‌شود؛ چون قیمت ارزان در قیمت‌گذاری CPM می‌تواند در خیلی موارد نشان‌دهنده کیفیت پایین تبلیغات باشد. از طرف دیگر وقتی قیمت بالای CPM به عنوان یک شاخص مثبت تلقی شود، باید از نظر مقرون به صرفه بودن نیز برای آن کسب و کار مورد بررسی قرار گیرد و با روش‌ها و داده‌های دیگر مقایسه شود.

شرکت‌‌ها زمانی از اجرای کمپین CPM نتیجه موثر و قابل قبولی می‌گیرند که هدف آن‌ها اجرای دیده شدن و شناخت بیش‌تر برند باشد. یعنی زمانی که شما به عنوان یک صاحب کسب و کار بخواهید مخاطبان را از سازمان و برند خود (یا یک اتفاق خاص مرتبط با برند) ‌آگاه نمایید، تبلیغات CPM انتخاب خوبی است که می‌توانید آن را اجرا کنید.

به دلیل اینکه کمپین‌های CPM از جمله استراتژی‌های هدفمند تبلیغاتی هستند، برای شرکت‌های کوچک که بخواهند مجموعه کوچکی از مردم را هدف قرار دهد، گزینه مناسبی نخواهد بود.

استفاده از داده‌‌ها
تبلیغات هدفمند برای گروه خاصی از مخاطبان، با استفاده از داده‌های موجود را اگر با اجرای تبلیغات بدون بخش‌بندی مخاطبان هدف مقایسه کنیم، بدون شک هزینه در حالت اول بالاتر خواهد بود. 

دستگاه

هزینه CPM برای تبلیغات نمایش داده شده در دستگاه‌های موبایل در مقایسه با سایر دستگاه‌های نمایشگر کم‌تر است. این هزینه کم‌تر به دلیل محدود بودن اندازه نمایشگر موبایل و نرخ تبدیل پایین‌تر است.

باز کردن چت
1
پشتیبانی واتس آپ
سلام چگونه میتوانم کمک کنم ؟