آموزش ویدیویی انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی Google play یکی از مهمترین کارهایی است که هر توسعه دهنده برای انتشار اپلیکیشن خود باید انجام دهد . انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی به دلیل اعتبار بسیار بالا و همچنین نصب بودن آن بر روی تمامی گوشی های اندرویدی امری ضروری می باشد .

 پس از طراحی اپلیکیشن به عنوان اولین کار شما باید برنامه تان را در مارکت های اپلیکیشن انتشار دهید تا کاربران بتوانند آن را دانلود کنند و روی دستگاه خود داشته باشند. در این ویدیو ما به طور کامل آموزش انتشار اپلکیشن در گوگل پلی را در اختیار شما قرار داده ایم، طبعا ویدیو می تواند محتوای موثر تری برای افرادی باشد که قصد دارند اپلیکیشن شان را در گوگل پلی انتشار دهند، پس ما هم پیشنهاد می کنیم اول ویدیو را با دقت تماشا کنید سپس اگر به راهنمایی بیشتر احتیاج داشتید از ما بپرسید.

اگر قصد انتشار اپلیکیشن با قیمت مناسب را دارید با ما تماس بگیرید.

گوگل پلی استور چیست google play store؟

حتماً اپلیکیشن گوگل پلی را در گوشی اندرویدی خود مشاهده کرده اید . گوگل پلی بزرگترین مرجع دانلود اپلیکیشن های اندروید می باشد . همانند نمونه بومی آن ، کافه بازار شما قادر به انتشار اپلیکیشن های پولی و همچنین رایگان هستید . شاید شما یک توسعه دهنده باشید یا خرید اپلیکیشن آماده را انجام داده باشید.

نمونه های ایرانی مارکت های ایرانی کافه بازار، مایکت، چارخونه میباشد . پیشنهاد کافه aso انتشار اپلیکیشن در مارکت های ایرانی و همچنین در گوگل پلی برای جهانی‌شدن آن می باشد.

چرا باید به فکر قرار دادن اپلیکیشن در گوگل پلی باشیم؟

اگر شما یک توسعه دهنده اپلیکیشن های موبایل هستید یا اینکه اپلیکیشن موبایل خود را به هر طریق طراحی و دریافت نموده اید، باید به فکر انتشار آن در مارکت های معتبر باشد . پیشنهاد کافه ASO انتشار اپلیکیشن در کافه بازار و گوگل پلی می باشد .

برای اینکه اپلیکیشن خود را در جهانی کنید و و آن را در دسترس تمام کاربران قرار دهید و قرار دادن اپلیکیشن در گوگل پلی بسیار مهم است .

گوگل پلی استور بزرگترین مارکت اپلیکیشن های اندرویدی می باشد که میلیونها اپلیکیشن در آن قرار دارد . همچنین شما می توانید اپلیکیشن و ایده خود را جهانی کنید و از این طریق کسب درآمد دلاری را داشته باشید .

چرا باید درج اپلیکیشن در گوگل پلی را انجام دهیم؟

گوگل پلی دارای بیش از1.4 میلیارد از کاربر فعال می باشد . برای همین است که انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی با تعداد نصب بسیار بالا مواجه خواهد شد . به خصوص اگر اپلیکیشن شما قابلیت استفاده جهانی را داشته باشد ، آمارنصب اپلیکیشن فوق العاده افزایش پیدا خواهد کرد.

مزایای انتشار اپ در گوگل پلی چیست؟

قطعات اعتباری که گوگل پلی برای شما خواهد داشت بیشتر از هر مارکت دیگر حتی کافه بازار می باشد . پیشنهاد تیم شیناوب با ساخت صدها نمونه اپلیکیشن مختلف ، انتشار اپ شما در مارکت های گوگل پلی و کافه بازار به صورت همزمان می باشد .

بسیاری از افراد به هر طریقی اعتمادی به مارکت های ایرانی ندارد و تنها اپلیکیشن های مورد نیاز خود را از طریق گوگل پلی دانلود نمیکند . به هر طریق پیشنهاد ما این است که به فکر انتشار اپلیکیشن خود در مارکت جهانی و بزرگ گوگل پلی باشید .

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

فهرست موضوعات قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی

برخی از نکات مهم که برای انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی باید طراحی اپلیکیشن رعایت شود :

قوانین محتوای محدود شده (Restricted Content)
قوانین محدود شده
 • به خطر افتادن کودک (Child Endangerment)
 • محتوای نامناسب (Inappropriate Content)
 • خدمات مالی (Financial Services)
 • قمار، بازی و سایر مطالب مرتبط با پول واقعی (Real-Money Gambling, Games, and Contents)
 • محتوای ایجاد شده توسط کاربر
 • مواد تأیید نشده (Unapproved Substances)
قوانین جعل هویت (Impersonation)

این قوانین به چه معناست؟ اپلیکیشن هایی هستند که در پی جعل هویت بوده و نام برند های دیگر را بر روی برنامه خود قرار می دهند تا بدین ترتیب باری خود نزد کاربران اعتبار بخرند؛ اما متوجه این موضوع نیستند که گوگل متوجه می شود و به انتشار برنامه شان در پلی استور اجازه نخواهد داد. این برنامه های یا محتوایی مشابه با برنامه دیگری دارند و یا نام و هویت آن ها را به نوعی جعل می کنند.

وقتی توسعه‌دهندگان، از دیگران یا برنامه‌های آنها جعل می‌کنند، باعث گمراهی کاربران و آسیب رساندن به انجمن توسعه‌دهندگان می‌شوند. قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور، برنامه‌هایی که با جعل هویت دیگران باعث گمراهی کاربران می‌شوند، منع می‌کند.

قوانین جعل هویت
قوانین مالکیت معنوی (Intellectual Property)

مالکیت معنوی برنامه به چه معنایی است؟ وقتی برنامه‌نویسان از کار شخص دیگری کپی می‌کنند یا کاربران را فریب می‌دهند، باعث آسیب رساندن به کاربران و انجمن توسعه‌دهندگان می‌شوند. به استفاده گمراه کننده یا ناعادلانه از کار دیگران اعتماد نکنید. گوگل اجازه نمی‌دهد برنامه‌ها یا حساب‌های توسعه‌دهندگانی که حقوق مالکیت معنوی دیگران را نقض می‌کنند (از جمله برند، حق چاپ، حق ثبت اختراع و سایر حقوق انحصاری) در گوگل فعالیت کنند.

قوانین مالکیت معنوی
حریم خصوصی و امنیت کاربران

از مهم ترین قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی استور، حریم خصوصی کاربر و ایجاد امنیت برای او است؛ این مورد خود شامل چند بخش می شود که در زیر به توضیحشان پرداخته ایم:

 • اطلاعات کاربر (User Data)
 • مجوز ها (Permission)
 • ارائه اطلاعات نادرست (Misrepresentation)
 • رفتار فریبنده (Deceptive Behavior)
 • سوء استفاده از دستگاه و شبکه (Device and Network Abuse)

اطلاعات کاربران

شما اطلاعاتی را از کاربر هنگام نصب بازی و پر کردن اطلاعاتش دریافت می کنید، باید مشخص باشد که با این اطلاعات چه می کنید. به عنوان مثال تصور کنید برنامه شما دارای پرداخت درون برنامه ای است و اطلاعات حساب بانکی کاربر را دریافت می کند: برنامه شما حق افشای این اطلاعات را ندارد. برنامه شما به اطلاعات دفترچه تلفن کاربر دسترسی پیدا می کند: شما حق افشای اطلاعات و انتشار آن ها به طور عمومی را ندارید. برنامه شما دارای آنتی ویروس است: این مواقع باید ابتدا شرایط و قوانین حریم خصوصی را به کاربر نشان دهید تا بداند که با اطلاعاتش چه می کنیدو

دسترسی ها

حتما برای شما هم پیش آمده که با نصب برنامه ای از شما اجازه به دسترسی بخش های مختلف تلفن همراهتان را بخواهد. این درخواست های دسترسی باید معقول باشند و صاحب برنامه باید برای هر یک تا حد امکان به کاربر توضیحات لازم را ارائه دهد و یا تلاش کند اگر به دسترسی احتیاجی نیست، از او درخواستی برای اجازه دسترسی نکند.


سوءاستفاده از دستگاه
برخی برنامه هستند که به صورت سوءاستفاده کننده تولید شده اند و از شبکه کاربر برای مقاصد شخصی شان بهره می برند. از جمله این برنامه ها می توان به برنامه های حاوی کد های تقلب برخی بازی های اندرویدی اشاره کرد. گوگل با این برنامه ها برخورد می کند.


فعالیت مخرب
برخی برنامه ها پس از نصب می توانند به مانند ویروسی عمل کرده و در موبایل کاربر فعالیت های مخربی انجام دهند. این موارد نیز خلاف قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی استور هستند و اجازه انتشار ندارند.

ارائه اطلاعات نادرستبرخی برنامه ها به سبب دور زدن قوانین گوگل برای انتشار برنامه در پلی استور، اطلاعات نادرست و غلطی در رابطه با برنامه خود و امکاناتش به کاربر می دهند. گوگل به شدت با این خاطی قوانین برخورد کرده و درصورتی که متوجه بشود برنامه شان را حذف می کند.

حریم خصوصی و اطلاعات کاربران باید به صورت کامل نگهداری شود.

امنیت اپلیکیشن در گوگل پلی
قوانین کسب درآمد و تبلیغات گوگل (Monetization and Ads)
 • پرداخت (Payment)
 • اشتراک کاربران (Subscriptions)
 • تبلیغات (Ads)
 • برنامه تبلیغاتی خانواده ها (Families Ads Program)
قوانین کسب درآمد و تبلیغات
قوانین صفحه اطلاعات اپلیکیشن و ترویج اپلیکیشن (Store Listing and Promotion)
 • تبلیغ و ترویج اپلیکیشن (App Promotion)
 • فراداده (Metadata)
 • امتیاز، نظرات و نصب کاربران (User Ratings, Reviews, and Installs)
 • رتبه بندی محتوا (Content Ratings)
 • اخبار (News)
قوانین صفحه اطلاعات اپلیکیشن
قوانین هرزنامه و حداقل عملکرد اپلیکیشن (Spam And Minimum Functionality)
 • هرزنامه (Spam)
 • حداقل عملکرد اپلیکیشن (Minimum Functionality)
عملکرد اپلیکیشن
قوانین بد افزار (Malware)

اپلیکیشن ها نباید به هر نحو شامل کدهای ویروسی یا بد افزار باشد.

قوانین بد افزار (Malware)
قوانین نرم افزار ناخواسته موبایل
 • نرم افزار ناخواسته موبایل (Mobile Unwanted Software)
 • تقلب تبلیغاتی (Ad Fraud)
 • استفاده غیرمجاز یا تقلید از عملکرد سیستم (Unauthorized Use or Imitation of System Functionality)
قوانین نرم افزار ناخواسته موبایل
قوانین خانواده‌ها (Families)
 • طراحی برنامه برای کودکان و خانواده ها (Designing Apps for Children And Families)
 • تبلیغات و کسب درآمد (Ads and Monetization
قوانین نرم افزار ناخواسته موبایل
قوانین سایر برنامه ها (Other Programs)
 • برنامه های فوری اندروید (Android Instant Apps)
قوانین سایر برنامه ه
قوانین اجرای قانون (Enforcement)
 • شامل شدن خطی مشی ها (Policy Coverage)
 • روند اجرا (Enforcement Process)
 • مدیریت و گزارش تخلف از خط مشی ها (Managing and Reporting Policy Violations)
قوانین اجرای قانون
قوانین نحوه عملکرد گوگل پلی برای توسعه دهندگان (How Google play works for developers)
قوانین نحوه عملکرد گوگل پلی برای توسعه دهندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باز کردن چت
1
پشتیبانی واتس آپ
سلام چگونه میتوانم کمک کنم ؟